tel  03132121093   email  info @safastone.com

insta teleg 6546 fa en

اخبار و مقالات (5)

22 مهر 2017


نمایشگاه MARMOMAC 2017 یک رویداد ۴ روزه در شهر ورونا ایتالیا است که به عنوان یک رویداد جهانی با هدف نشان دادن ارزش واقعی زنجیره سنگ طبیعی از مواد ناخوشایند اولیه تا مواد فراوری شده به وسیله ی تکنولوژی های امروزی برگزار می گردد. ۱۶۵۰ کمپانی در این نمایشگاه شرکت داشتند که حدود ۶۴٪ آن ها از ۵۶ کشور خارجی بودند, ‌همچنین این نمایشکاه باعث جذب بیش از ۶۸۰۰۰ بازدید کننده از ۱۴۷ کشور جهان شد. بیش از ۶۰٪ بازدیدها از نمایشگاه توسط بازدید کننده های خارجی صورت گرفته که منعکس کننده ی تکامل بازارهای بین المللی و تایید MARMOMAC به عنوان یک پلتفرم جهانی برای تجارت و ارتقاء کل زنجیره ی ارزش سنگ طبیعی است. به طور خاص خریداران بیشتری از کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی و شمالی علاقمند به خرید از بازارهای اروپایی شدند. متاسفانه با توجه به افزایش مساحت غرفه های ایران از ۲۵۰ به حدود ۷۰۰ متر نسبت به سال گذشته هنوز تمایل زیادی به خرید سنگ بریده از ایران احساس نمی گردد. با توجه به تحقیقات صورت گرفته توسط گروه شرکت سنگ صفا پس از بازدید از نمایشگاه به این نتیجه رسیدیم که با توجه به غنی بودن منابع سنگ طبیعی ایران از نظر تنوع و مقدار تمایل شرکت های خارجی به خرید سنگ خام به دلیل کیفیت پایین سنگ های بریده شده و قیمت نهایی بالای آن ها بیش تر است. در این راستا برای نفوذ هر چه بیشتر ایران در بازار جهانی نیاز به یک برنامه ی گسترده و هم جانبه برای آموزش و ارتقا تکنولوژی سنگ های بریده مورد نیاز است. همچنین از بعد دیگر تحلیل بازارهای روز دنیا از حیث سنگ های مورد نیاز بسیار اهمیت دارد, چه بسا شرکت های بسیاری به دلیل عدم تحلیل درست از بازار حتی با وجود تیم بازرگانی قوی موفق به فروش سنگ های خود نشدند و شرکت هایی دیگر با توجه به شناخت کافی از بازار حتی با توجه به عدم وجود تیم بازرگانی  تمامی سنگ های خام خود را به فروش رساندند.  متاسفانه با توجه به وجود ضعف های اشاره شده در میان شرکت های ایرانی شرکت های ترکی با همبستگی زیاد و تحلیل صحیح بازار بخش بزرگی از مساحت نمایشگاه و  بازار سنگ اروپا را به دست گرفته و  توانسته اند بسیار موفق تر از ایران عمل کند. امید است با توجه به نتایج گزارشات صورت گرفته توسط این شرکت و حمایت مسئولان قدمی در بهبود جایگاه ایران در بازارهای جهانی برداشته شود. 

15 دی 2638

لایم استون ( LimeStone ) نوعي سنگ رسوبي است که عمدتا از کلسيت معدني تشکيل شده‌است. در واقع هدف از تهيه آهک، تبديل سنگ آن به حالت قابل مصرف و تبديل مجدد آن به سنگ آهک، پس از مصرف مي‌باشد. بعد از تهيه سنگ آهک CaCO3 از معادن مربوطه، آنرا درون کوره‌هاي مخصوص قرار داده و با قراردادن آن تحت درجه حرارت 900 درجه سانتي گراد، رطوبت همراه سنگ تبخير شده و ترکيب CaCO3 را در کوره‌هاي مکانيزه يا سنتي مي‌شکنند و آنرا تبديل به آهک زنده با فرمول CaO و گاز CO2 مي‌کنند. :گازکربنيک به همراه ساير گازها از دودکش کوره خارج مي‌گردد.

24 مهر 2016

سنگ مرمر چیست؟

نوشته شده توسط

سنگ های مرمر بانام تجاری انیکس و از کلمه یونانی marmoros به معنی درخشان آمده است،سنگ مرمر نوعی آهک است که به رنگهای مختلف یافت می شود. این سنگها در بر گیرنده کانیها و اگر گانتهای کانیهای رنگارنگ بوده خصوصیات اساسی آنها رنگ زیبا و جلای خوب می باشد . این سنگها قابلیت صیقل پذیریه بالایی دارند و تا حد جلای آیینه ای صیقل پذیرند. از زمان قدیم تا کنون در ساختمان سازی کاربری داشته است. به طور اخص در نمای داخلی، دکوراسیون، پله ها، ستون و کف به کار می برند. سنگ های مرمر درتزئین ساختمانهای بزرگ و مجسمه ها مواد اولیه منحصر به فرد بوده و بین 15 الی 20 سال اخیر سنگهای تزئینی و قیمتی به علت افزایش روزافزون صنایع مختلف جوابگوی نیازهای آنها نبوده است.

24 مهر 2016

سنگ خارا یا گرانیت گونه‌ای سنگ آذرین درونی است بخاطر همین علت بافت آن دارای دانه‌های متوسط تا درشت بوده و دارای دُرّ کوهی (کوارتز) و فلدسپات، میکا و پاره‌ای کانی‌های دیگر می‌باشد. رنگ آن بسته به کانی و شیمی سنگ، از صورتی تا خاکستری پررنگ و حتی سیاه، متغیر می‌باشد. این سنگ از سنگین‌ترین سنگ‌ها با چگالی ۲٫۷۵ گرم بر سانتیمتر مکعب می‌باشد.

24 مهر 2016

سنگ تراورتن

نوشته شده توسط

تراورتن (به فرانسوی: Travertin)، نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ‌های تزیینی به شمار می‌رود. این سنگ بجا مانده از رسوبات آب‌های معدنی غارها یا چشمه‌های آب گرم یا از رسوب کف دریاها و رودخانه‌ها است که به صورت پهنه‌های نسبتاً وسیع دیده می‌شوند.

اطلاعات تماس

home  اصفهان- میدان امام حسین (ع)- ارگ جهان نما- فاز چهارم- طبقه ی دوم- واحد 43

tel  03132121093

fax 03132121094

mobile  09132700868

email 

گالری تصاویر

کاتالوگ و تیزر

catalog

tizer

X

Right Click

No right click